Sponsorlu Bağlantılar

Çocuklar İçin Siyer - 14. Bölüm

Videoyu Oynat
30 January 2021, 09:46 10:40 1046

Cebrail Aleyhisselam, Peygamberimiz Aleyhisselatu Vesselam'a bir mesaj getirdi. Bu mesajda “Sana emredilen şeyi açıkla” diyordu. Bu artık islam dinini açık açık anlat demekti. Mekkeliler arasında adetti, birşey söylemek istediklerinde Sefa Tepesi denen yere çıkarlardı. 

Sonra da “Ya Sabahah” diye bağırarak herkesi toplar, diyeceklerini söylerlerdi. Peygamberimiz de böyle yaptı. Sefa tepesine çıkarak yüksek sesle “Ey Mekkeliler, Ey Kureyş topluluğu size önemli bir haberim var” dedi. O sesi duyunca Mekkeliler “Kimdir bu seslenen, Aa ses duydum biri bize mi sesleniyor, Ne var ne oluyor Sefa tepesinden mi geldi o ses, Evet evet gidip dinleyelim bakalım ne varmış" diye sormaya başladılar. Sonra da “Aa Muhammed değil mi o, ne söyleyecek acaba, O hep doğruyu söyler bakalım ne diyecek” diye söylenerek kalabalık Sefa Tepesi'nin etrafında toplandı. 

Aralarından bazıları merakla “Ya Muhammed! Bizi buraya neden topladın, bize ne haber vereceksin?” diye sordular. Bakalım Efendimiz Aleyhisselatu Vesselam'ın haberi, mesajı neymiş hep beraber izleyelim :)