Sponsorlu Bağlantılar

Aslan - Teknofest Özel Bölüm

Videoyu Oynat
2 Ekim 2021, 14:53 18:36 2622

Aslan : Arkadaşlar! Uzun zamandır kurduğumuz Teknofest hayalini gerçekleştirmeye hak kazandığımızdan beri…

Mehmet : Yani bütün yaz tatili boyunca…

Aslan : Evet, bütün tatil boyunca çalıştık ve hepinizin katkıları sayesinde İHA (uçabilen insansız bir hava aracı) tasarlamayı başardık. Pek çok zorlu aşamayı beraber geçtik ve o muhteşem pistte bizde nihayet yer alacağız. 

Eren : İyi çalıştık filan ama Teknofest'in verdiği eğitimler olmasa bu kadar ilerleyebilir miydik bilmiyorum. 

Zeynep : Teknofest'te olmasa bu kadar kaliteli mühendislerden eğitim almak bir yana, aynı odada denk bile gelemezdik. Gerçi uçabildiğinden tam emin değiliz hâlâ, önceki denemelerimizin hemen hepsinde çakıldık. 

Aslan ve arkadaşları, yapmış oldukları İHA aracını denemek için piste gelirler. İHA çok iyi çalışmaktadır. Aslan ve arkadaşları hep birlikte festival alanına gidip gezerler. Etkinlikler karşısında çok şaşırırlar. Çocuklar, Teknofest'te geldikleri için çok mutludurlar. Her yeri gezdikten sonra parkuru görmeye giderler. Ancak beklediklerinden daha karmaşık bir parkurla karşılaşırlar. Dahası yan mahallelerinden katılan tanıdıkları fazlasıyla profesyonel bir araçla rekabet etmektedir. Rekabet başlar ve çocuklar araçlarını uçururlar. Yarışın kazananı Aslan ve arkadaşları olur. Çocuklar, Teknofest sayesinde çok şey öğrenmişlerdir. Teknofest’in büyüsüne kapılmış olarak festival alanından ayrılan çocuklar bir sonraki yıl katılma heyecanıyla dolu halde mahalleye dönerler.