Sponsorlu Bağlantılar

Aslan - Duvar Giydirme

Videoyu Oynat
26 Şubat 2021, 11:20 11:00 1002

Aslan evde boya malzemelerini bulamayınca annesine sormaya gider. Annesi, babası bir toplantıya katılacağı için elbise seçiyorlardır. Annesi tabletten babasının fotoğrafını çekerek tablette kıyafetlere bakıyordur. Aslan bu uygulamayı çok beğenmiştir. Annesi boyalarının depoda olduğunu söyler. Aslan da evin deposunda boyalarını aramaya gider. Aslan depoya korka korka gider. Depoda dedesini görmüştür. Dedesi de eski çalışma malzemelerini arıyordur. Aslan ışıktan çıkan gölgelere doğru eliyle çeşitli şekiller yapar. Resim çantasını alıp okula gider. 

Öğretmeni onlardan basketbol sahasının duvarlarını boyama projesi verir. Boya malzemeleriyle duvarı renklendirirler. Fakat kendilerini resme çok kaptırıp kendi ilgi alanlarını üst üste çizdikleri için kötü bir görünüm elde etmişlerdir. Öğretmenleri sadece kendi ilgi alanlarını ve sevdiği şeyleri çizdikleri için tekrardan çizmelerini söyler. Bu sefer daha düzgün ve diğer öğrencileri düşünerek resim çizeceklerdir. 

Öğrencilerin isteklerini bir kağıda not ederler. İstekler çok olduğu için boyaları yetersizdir. Çocuklar da hayal güçlerini kullanarak fikirler sunarlar. Sonunda akıllarına bir projeksiyon aleti kullanmak gelir. Her çocuk kendi fikrini asetat kağıtlarına çizerek duvarlara yansıtır. Böylece tasarımları basket sahasının duvarlarında ve zemininde gözlemlemeyle en uygun olanı seçmeyi başarırlar. Artık geriye yalnızca boyaları ellerine alıp sahayı boyamak kalmıştır.