Sponsorlu Bağlantılar

Doru 83. Bölüm - Moya'nın Foyası

Videoyu Oynat
22 May 2024, 17:16 12:19 282

Çanta serüveninin sonunda Kaju’nın hafızası yerine gelmemiştir ama Alaca’nın keyfine diyecek yoktur… Uzun zaman sonra anne ve babasına kavuşan Alaca, durduğu yerde duramıyor, adeta bulutların üzerinde dört nala koşuyordur.  

Tabi Rüzgar ve Alkız da sonunda yavrularına kavuşmuş olmanın derin huzurunu yaşarlar. Çünkü onu ve sürüyü çok uzun zamandır arıyorlardır ve tam umutları tükenecekken, Doru ve Karatay’a rastlamışlardır. Sürü üyeleri Rüzgar ve Alkız’la hasret giderirken Demirkır, sürünün yeni üyesi olan Kaju’yı da onlarla tanıştırmak ister.  

Fakat Kaju hatırlamasa bile, Rüzgar ve Alkız onu zaten tanıyorlardır! Rüzgar ve Alkız, uzun zaman önce, eski sürülerini bulmak için yola düştüklerinde, ormanda insanlar tarafından yakalanmış ve şehirdeki bir hayvanat bahçesine götürülmüşlerdir.  

Çok uzun süre burada yaşamak zorunda kalan Rüzgar ve Alkız, bir gece aniden, oradaki tüm hayvanlarla birlikte ormana getirilmiş ve hiç zaman kaybetmeden de Alaca’yı aramaya başlamışlardır. Kaju’yı da o hayvanat bahçesinden tanıyorlardır.

Rüzgar ve Alkız’ı ilk başta çıkaramayan Kaju, kendini biraz daha zorladıktan sonra, olduğu yere çakılı kalır… Zihnindeki hatıra parçaları tek tek birleşmeye başlamıştır… Kaju, artık her şeyi hatırlıyordur… Hatta Moya’yı bile!