Sponsorlu Bağlantılar

Aslan - Kar Pikniği

Videoyu Oynat
14 Temmuz 2023, 23:56 10:43 1059

Kar yağmış, her taraf bembeyaz olmuştur. Aslan ve ailesi hafta sonu için gitmiş oldukları kayak gezisinden dönmektedirler. Dağın bir yerinde, kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde arabaları bozulur.  

Ozan Bey bir çekici çağırmayı başarır.Ancak hava koşulları nedeniyle çekicinin gelmesi biraz gecikecektir. Arabaya tıkılıp kalan Aslan ve ailesi bir süre sonra dışarı çıkmanın, dışarıda olmanın, dışarıda beklemenin yollarını aramaya başlarlar.  

Karda vakit geçirebilecekleri, ısınabilecekleri bir yöntem geliştirmeye karar verirler. Önce ateş yakmayı düşünürler ama bu hem yeterli olmayacaktır. Hem de ormanlık alanda ateş yakmak konusunda istekli değillerdir.

Aslan, daha sonra bir iglo yapmaya karar verir. Okuduğu bir kitaptan etkilenmiştir. İnsanların bu hava koşullarından çok çok daha zor şartlarda bir kaç saat değil, bir ömür boyu yaşadıklarını görmüştür okuduğu kitapta.  

Şekilden şekle girerek yumuşak karlardan bir iglo yapmaya çalışır. Sonuç hüsran olur. Daha sonra Hasan Usta'nın da fikir desteğiyle karda sıcak kalmanın yolları üzerine düşünürler. İnsanın üşümesini sağlayan temel problemleri düşünürler.